Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Chalúpka na pretvorenie podľa vašich predstáv

V dedinke Háj obkolesenej prírodou

Len 2 km od Turčianskych Teplíc a kúpeľov

 

REZERVOVANÉ

 

Popis nehnuteľnosti

REZERVOVANÉ.

Vitajte v ponuke Reality Srdcom! Spoločne s Mgr. Jankou Baťkovou Oravcovou sme pre vás pripravili túto kamennú chalupu, ideálnu pre tých, ktorí majú túžbu pretvárať staré na nové a zachovať tradičné prvky. Táto chalupa je prázdne plátno, na ktorom môžete vytvoriť svoje vlastné dielo.

Ponúkame vám kamenný dom, ktorý tvorí polovicu dvojdomu so spoločným dvorom a vedľajšími stavbami. Vstup do domu je zo spoločného dvora. Nachádza sa v obytnej časti obce Háj, len 2 km od Turčianskych Teplíc, v zástavbe rodinných domov so spoločnými dvormi, ktoré sú charakteristické pre túto obec.

Nízka obstarávacia cena vám umožní zrealizovať aj náročnejšie stavebné úpravy. 

Možnosť financovania aj na splátky s prvou navýšenou splátkou 5.000 eur pri podpise KZ. Zvyšok podľa dohody. Kontaktujte nás a nastavíme vašu kúpu podľa vašich možností.

Dom a jeho príslušenstvo

Dom má zastavanú plochu 59 m2, sýpku o rozlohe 29 m2 a pavlačové schodisko o rozlohe 15 m2. Pozostáva z izby a kuchyne a je stavebne prepojený so sýpkou. Sýpka má nad sebou dve miestnosti, pričom jedna z nich je klenbová s oknom.

Táto chalupa sa predáva spolu s nasledujúcim príslušenstvom:

- Pozemok pod stavbou o rozlohe 105 m2

- Podiel 1/2 na spoločnom prístupovom pozemku o rozlohe 389 m2

- Podiel 1/2 na Humne a pozemku pod Humnom o rozlohe 77 m2

Bližší popis stavieb

Dom

Celý dom so sýpkou a humnom je v pôvodnom stave a bez údržby už niekoľko rokov. Preto si vyžaduje stavebné úpravy od základov až po strechu a komín. Stavebný materiál kameň, je súčasťou základov, podmurovky aj obvodových priečok, ktoré majú hrúbku 60 cm. Strešná krytina je zo škridiel. V kuchyni aj vo vrchnej časti sýpky sa nachádzajú klenby. V kuchyni je tiež kachľová pec, hoci je poškodená. Ostatné miestnosti majú priznané drevené trámy v dobrom stave, ktoré dodávajú stavbe vidiecky charakter.

Humno

Ku chalupe patrí aj humno, ktoré je už dlhodobo rozdelené na dve polovice po dohode so susedom. Predmetom predaja je predná polovica humna. Spodná časť je z 1/3-iny kamenná, zvyšok je drevený.

Inžinierske siete

Dom nie je momentálne napojený na elektrinu, pretože rozvody v dome sú nefunkčné. Chýbajú tiež rozvody vody, kanalizácie a sociálneho zariadenia. Pred domom sa nachádza verejný rozvod kanalizácie, avšak kvôli potoku medzi cestou a domom nie je momentálne technicky možné napojiť sa na verejnú kanalizáciu. Napojenie na plyn je možné, nachádza sa v ceste pred domom.

Pôdorys domu, sýpky ako aj nákres rozčlenenia domu a pozemkov nájdete v spodnej časti tejto stránky.

Ak máte chuť vdýchnuť tejto chalupe nový život a pretvoriť ju na svoj obraz, neváhajte a kontaktujte nás. Reality Srdcom v spolupráci s Mgr. Jankou Baťkovou Oravcovou vám radi pomôžeme s realizáciou vašich snov.

 

Pôvodná CENA: 22.500 EUR

Nová cena: 18.000 Eur

Možnosť financovania aj na splátky s prvou navýšenou splátkou 5.000 eur pri podpise KZ. Zvyšok podľa dohody. Kontaktujte nás a nastavíme vašu kúpu podľa vašich možností.

 

DOM A POZEMKY - VYZNAČENIE V SNÍMKE Z MAPY

snimka_obrazovky_2023-07-19_o_10-03-32

 

snimka_obrazovky_2023-07-19_o_9-56-43snimka_obrazovky_2023-07-19_o_9-57-04

PÔDORYS DOMU A SÝPKY

podorys

LISTY VLASTNÍCTVA NA STIAHNUTIE

list_vlastnictva_1_rd

list_vlastnictva_spol-_dvor

Mgr. Janka Baťková Oravcová

Ponúkam komplexný servis predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností až po odovzdanie kľúčov od vašej novej "Srdcovky".


Mgr. Janka Baťková Oravcová

Kontaktný formulár

Stiahnuť PDF