Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Rekreačná chata, na ktorej si skutočne oddýchnete

 

 

Popis nehnuteľnosti

 

 Lokalita: obec Čremošné

Tešíme sa, že Vám môžeme ponúknuť rekreačnú chatu v jedinečnom horskom prostredí, ktorá nadchne každého zanieteného chatára a chatárku. Je zasadená do prostredia obklopeného prírodou Veľkej Fatry. Táto nehnuteľnosť je ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú dovolenkové vyžitie v tichom a pokojnom prostredí s dobrou dostupnosťou za zimnými aj letnými aktivitami rôzneho druhu.

Vybavenosť chaty

Rekreačná chata má aktuálnu kapacitu lôžok pre 6-8 osôb. Predáva sa plne zariadená nábytkom, vybavením kuchyne, pracovným náradím a zásobou dreva, aby budúci majiteľ mohol chatu začať pohodlne užívať od prvého dňa, kedy si prevezme kľúče. Okolie chaty je tiché a pokojné, v susedstve s niekoľkými chatami, ktoré sa využívajú na súkromné aj komerčné účely.

Dispozičné riešenie a rozmery

V suteréne sa nachádza skladový priestor. Prvé obytné podlažie pozostáva z obývačky s balkónom, kuchyne, sprchového kúta, samostatného WC, verandy. Do podkrovia, kde sú dve spálne, vedie schodisko so sklonom typickým pre tento druh chaty. 

Pôdorys chaty 5x7 m, t.j. 35 m2+2m2 veranda.

Plocha dvoch obytných podlaží 40 m2, plocha suterénu 35 m2.

Úžitková plocha spolu 75 m2. 

Plocha pozemku so zastavanou časťou je 126 m2.

 

Technický popis a vybavenie chaty

Táto trojpodlažná rekreačná chata s celodrevenou konštrukciou a plechovou šikmou strechou je plne funkčná a veľmi starostlivo udržiavaná. Bola postavená okolo roku 1980. Súčasťou je aj drevený altánok s ohniskom a s osvetlením na večerné posedenia pod hviezdami. Medzi altánkom a chatou je spevnená plocha, na ktorej sa už neraz tancovalo, grilovalo a guľášovalo.

Kúrenie je riešené krbom, ktorý zabezpečuje teplo pre celú chatu. Ako alternatívny zdroj tepla slúžia dva mobilné olejové radiátory. Ohrev vody elektrickým bojlerom. Kuchyňa je vybavená drevenou kuchynskou linkou, kuchynským drezom s batériou aj na teplú vodu a plynovým sporákom s elektrickou rúrou. Chladnička má svoje miesto v prakticky využitom priestore pod schodami. Obývacia miestnosť má okrem úžasného panoramatického výhľadu na prírodu a výstupu na balkón aj nevyhnutnú súčasť dnešnej doby, akou je TV so satelitom Skylink, ďalej dve pohovky, stôl so štyrmi stoličkami, kreslami a skrine. Aj toto vybavenie budúcemu majiteľovi ponechávame.

Elektrina je pôvodná a plne funkčná. V suteréne sa nachádza zásuvka 400V. Chata má vlastný vymurovaný rezervovár vody z prírodného zdroja a slúži výlučne tejto chate. Na základe rozborov je vyhodnotená ako úžitková, po prevarení aj ako pitná. Do chaty je voda napúšťaná samospádom a v chate slúži na distribúciu vody elektrické čerpadlo. Odpad je riešený do vlastnej žumpy.

Skladový priestor v suteréne chaty

Priestor v suteréne chaty je veľmi praktický a slúži na skladovanie dreva a odkladanie čohokoľvek, dokonca aj na zaparkovanie štvorkolky, nakoľko vstup do priestoru je cez dvojkrídlové vráta s dvojitým zámkovým zabezpečením. Nájdete tu uskladnené drevo na 2-3 sezóny, aj kosačku. Taktiež možné využiť ako dielňu.

Prístup ku chate a parkovanie

Príjazd ku chate je po spevnenej kamenistej ceste dlhej asi 150m, ktorá je udržiavaná aj v zimných mesiacoch. Hlavná odbočka je z cesty 1. triedy (I/14), Turčianske Teplice-Banská Bystrica, pri autobus. zastávke Čierna Voda.

Na parkovanie sú po susedskej dohode vyčlenené 4 parkovacie miesta hneď pri chate.

Športovo-rekreačné možnosti

Turistika, cyklistika, plávanie, kúpele, lyžiarske a bežecké trate

Prechádzky po čremošnianskych kopcoch a lesoch 

Dva salaše so 100%-nými ovčími produktami

Rekreačný arál Kráľov dvor s multifunkčným ihriskom

Okolie chaty ponúka množstvo športovo-rekreačných možností. Môžete sa vybrať na prechádzku po lesoch a lúkach národného parku Veľká Fatra, kde si užijete krásne výhľady a čerstvý vzduch. Cestou sa môžete zastaviť v novovybudovanom reakreačnom areáli Kráľov dvor alebo si ísť nakúpiť 100%-tné ovčie produkty na dvoch miestnych salašoch. Pre milovníkov cyklistiky je tu množstvo cyklotrás a pre tých, ktorí sa radi potrápia, sú k dispozícii rôzne turistické trasy. Tím, ktorí preferujú oddych a relaxáciu, odporúčame navštíviť kúpele Turčianske Teplice, ktoré sú vzdialené len 5 kilometrov od chaty. Tam si môžete vychutnať príjemné procedúry a oddýchnuť si od každodenného zhonu. V zime vás tu čaká 6 lyžiarskych stredísk vo vzdialenosti do 25 kilometrov.

 V prípade záujmu o dohodnutie termínu obhliadky kontaktujte makléra: Mgr. Janka Baťková Oravcová, 0918 695 305, janka.batkova@realitysrdcom.sk

 

Katastrálna snímka z mapy

snimka_obrazovky_2023-06-16_o_10-53-48

Mgr. Janka Baťková Oravcová

Ponúkam komplexný servis predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností až po odovzdanie kľúčov od vašej novej "Srdcovky".


Mgr. Janka Baťková Oravcová

Kontaktný formulár

Stiahnuť PDF