Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Rodinný dom na výbornej adrese

... priestranný a praktický

Popis nehnuteľnosti

Rodinný dom s príjemnou atmosférou v Turčianskych Tepliciach

Ideálne miesto pre mladé rodiny aj pre nadšencov oddychu.

Príďte a objavte pohodlie tohto útulného domu v srdci Turčianskych Teplic. 

Úžítková plocha 300 m2.

Pozemok 400 m2.

6 izieb, 2 kúpeľne, 2 kuchyne, garáž, altánok, skleník.

 

Lokalita je kľúčová

Pri kúpe nehnuteľnosti je dôležitá lokalita. Tá vám hodnotu vašich investovaných peňazí udrží aj v neistých časoch. Prezeráte si dom, ktorý sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite v rámci mesta Turčianske Teplice, na ulici Somolického, v zástavbe rodinných domov. Pre domácich je ulica známa svojou pokojnou atmosférou a blízkosťou ku kúpeľom a prírode. Určite tento benefit doceníte pri rodinných prechádzkach a pri využívaní služieb kúpeľov. O širších celoročných možnostiach okolia vrámci športu, turizmu a histórie ani nehovoriac. Turčianske Teplice majú na dosah 5 lyžiarskych stredísk a sú obklopené krásnymi horami predurčenými na turistiku pre všetky vekové kategórie. Tu sa nudiť nebudete.

150 m aquapark, kúpeľný park
200 m pešia zóna
500 m základná škola s materskou školou
400 m vlaková stanica

POTENCIÁL TOHTO DOMU

Je vhodný pre mladé rodiny, ktoré hľadajú bezpečné a pokojné zázemie pre svoje deti.

Jednoducho a bez stavebných zásahov dokážete premeniť bývanie na dvojgeneračné, keďže samostatný vstup do domu je aj zo zadnej strany. Celé prízemie tak poskytne samostatné bývanie s vlastnou kúpeľňou, kuchynkou, komorou a dvomi izbami.

Spĺňa tiež všetky predpoklady rekreačnej nehnuteľnosti alebo dovolenkového sídla. Len 200 m od domu sa nachádzajú kúpele, ktoré ponúkajú širokú škálu wellness a relaxačných služieb. 

Moderné dispozičné riešenie

Dom ponúka moderné dispozičné riešenie, ktoré je v súčasnosti prispôsobené potrebám mladej rodiny. Pozostáva z prízemia s medziposchodím a poschodia. Všetky podlažia sa navzájom dopĺňajú svojou funkčnosťou. Ich úžitková plocha je celkovo 300 m2.

Prízemie - technická časť - vstup aj cez zadný vchod. Pozostáva z dvoch izieb (aktuálne ako spoločenská miestnosť a pracovňa), špajzy, komory, šatníka, kuchyne, kúpeľne so sprchovým kútom a wc, garáže prístupnej z vonku. Vnútorným schodiskom sa dostanete na ďalšie podlažia.

1. nadzemné podlažie - denná časť  - nachádza sa tu obývacia miestnosť spojená s jedálňou a kuchyňou, zádverie, chodba a terasa. Veľkou výhodou obývačky je krb na drevo s prieduchmi do chodby a do vrchných izieb. Z obývačky sa môžete presunúť aj na južne orientovanú terasu. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka s umývačkou riadu, elektrická rúra, digestor.

2. nadzemné podlažie - nočná časť - Tu nájdte hlavnú spálňu, 2 menšie izby, kúpeľňu s vaňou a WC.

Prebehla kompletná rekonštrukcia

Dom prešiel kompletnou renováciou od prízemia až po strechu. Najbližších pár rokov vám odpadajú dodatočné náklady spojené s údržbou.

Začiatok užívania domu v 1988, rekonštrukcia v 2016. 

Boli vykonané terénne úpravy okolia domu vrátane vkusnej výsadby kvetov, stromov a kríkov.

Dom je suchý, kvalitne zateplený, bez náznakov plesní a vlhkosti, veľmi dobre udržiavaný a čistý. Boli urobené nové stierky, znížené sadrokartónové stropy, plastové okná, rozvody kúrenia, vody a elektriny. Strecha je plechová, zateplená a jej rekonštrukcia prebehla pred 3 rokmi.

Vykurovanie a siete

V dome je dvojročný plynový kotol a bojler na ohrev vody. Komfort bývania vylepšuje krb na drevo s prieduchmi do štyroch miestností. Napojenie na všetky IS vrátane verejnej kanalizácie. 

Menší pozemok so všetkým, čo potrebujete

K domu patrí šikovný menší pozemok o výmere 400 m2, ktorý poskytuje všetko zázemie pre hry, rodinné stretnutia aj relax. Je to ideálne miesto pre deti, kde sa môžu bezpečne hrať a zabávať. Záhrada je tak akurát na to, aby ste nemuseli celý deň behať za kosačkou. Je na nej umiestnený altánok s vonkajším krbom, veľký skleník a studňa. Drevo uskladníte v drevárni, do ktorej je samostatný bočný vchod. V roku 2019 bol nanovo postavený kovaný plot s elektrickým otváraním brány. Auto odparkujete vo dvore pred garážou alebo v garáži, ktorá má plochu 22 m2. 

Náklady na prevádzku

Mesačné výdavky na plyn 74,50 €. Celkové mesačné výdavky na réžiu domu 130 €.


Pôvodná cena: 290.000 Eur

Nová cena: 259.000 Eur

Neváhajte a príďte si tento útulný dom v Turčianskych Tepliciach obzrieť.  Tešíme sa na vás!

Obhliadkou a celým procesom kúpy vás bude sprevádzať realitná maklérka

Ing. Erika Rybanská

tel.: 0908 907 856

e-mail: erika.rybanska@realitysrdcom.sk

Snímka z katastrálnej mapy s rozmermi

obrazok_14-11-2023_o_22-13

Mgr. Janka Baťková Oravcová

Ponúkam komplexný servis predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností až po odovzdanie kľúčov od vašej novej "Srdcovky".


Mgr. Janka Baťková Oravcová

Kontaktný formulár

Stiahnuť PDF