Pokiaľ Vás zaujíma viac, pokojne ma kontaktujte.
Na začiatku našej spolupráce si pozorne vypočujem, aký je váš zámer a predstava. Tiež vám podrobne vysvetlím, čo vás pri predaji nehnuteľnosti čaká a aké sú výhody spolupráce so mnou. Pri tom si môžeme dať šálku dobrej kávy.
Pre predaj za čo najvyššiu cenu používam moderné nástroje a profesionálne služby.
Tam kde pracujem, tam sa aj vyznám. Špecializujem sa na región Turiec.
Pokiaľ sa so mnou chcete spojiť, smelo do toho. Možností je veľa. Môžete vyplniť kontaktný formulár, ktorý nájdete nižšie, zavolať mi alebo ma navštíviť v kancelárii vo vopred dohodnutom termíne.
+421 918 695 305
janka@batkovaoravcova.sk
Adresa kancelárie:
Budova Office Center (vedľa VÚB banky), 1. poschodie
Hájska cesta 549/2, Turčianske Teplice
Fakturačné údaje:
Obchodné meno: Mgr. Janka Baťková Oravcová - Reality Srdcom
Miesto podnikania: Horné Rakovce 1378/12, 039 01 Turčianske Teplice
IČO: 43 497 934
DIČ:1077287662
Bankové spojenie: SK40 6500 0000 0036 5211 9668
BIC SWIFT kód: POBNSKBA
Získať prenájom ako mladá rodina býva častokrát veľmi zložité, najmä pokiaľ sú v rodine maloleté deti. Dieťa je chránená osoba a ak aj vznikajú komplikácie, napríklad s neplatením nájmu, majiteľ bytu nezmôže nič, nakoľko rodinu s maloletým dieťaťom vyhodiť nemôže. Ak máte uzatvorenú zmluvu a nie ste s nájomníkmi spokojní, napríklad z dôvodu neplatenia či neprispôsobivosti, musíte im zo zákona nájsť náhradné bývanie.
Hypotekárny úver má určitú dobu fixácie, kedy máte fixovanú výšku úrokovej sadzby na určitú dobu. Ak ste si hypotéku brali v roku 2014, úrokové sadzby v tej dobe boli výrazne odlišné od súčasných. Po desiatich rokoch tak prichádza čas na zmenu a s koncom fixačného obdobia aj nové možnosti, no v neposlednom rade výrazne vyššie úrokové sadzby. Aké možnosti sa v súčasnosti naskytujú pre riešenie tejto situácie? Banka, v ktorej máte aktuálne hypotekárny úver má povinnosť oboznámiť vás o zmene úrokovej sazdby, pričom počas tejto doby máte čas na rozhodnutie sa, čo ďalej.
Pri vytváraní nájomnej zmluvy je dobré si v podmienkach nájmu uviesť presné povinnosti a práva oboch strán. Pokiaľ sa tak neudeje, môžu neskôr vznikať problémy, ktorými trpí jedna alebo druhá strana. Jedná sa najmä o investíciu do bytu, ktorý je v nájme. Kto má čo zaplatiť? To je otázka, ktorú rieši mnoho nájomníkov a prenajímateľov.
Ak to len trochu pôjde, vyhnite sa pri predaji či kúpe nehnuteľnosti akémukoľvek platenie v hotovosti. Prečo? Veľmi tým riskujete. V súčasnej dobe platbu v hotovosti upravuje zákon o omedzení platieb v hotovosti. S účinnosťou od 1. 7. 2023 došlo k zjednoteniu limitu na platby v hotovosti pre všetky fyzické aj právnické osoby. Vyplýva to z novely zákona o obmedzení platieb v hotovosti, podľa ktorej sa po novom (jednotne) zakazuje platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 15 000 eur.